فینووی، تنها سلوشن صدور صورتحساب در ایران

هر کسب‌وکاری که نیاز به صدور صورتحساب برای مشتریان خود دارد، می‌تواند از امکانات و قابلیت‌های فینووی بهره‌برداری کرده و مزایای بیشماری را به کسب‌وکار خود اضافه نماید. در زیر به معرفی برخی از کسب‌وکارها و استارتاپ‌هایی که می‌توانند با استفاده از مزایای فینووی، کسب‌وکار خود را متحول کنند می‌پردازیم.

1- صنایع ارتباطات
2- اپلیکیشن‌های ابری و زیرساخت
3- سرویس‌های مالی
4- فرانچایز
5- اینترنت اشیاء (IoT)
6- مدیا و سرگرمی
7- نرم‌افزارهای ابری (SaaS)
8- سرویس‌های حمل و نقل

هر مدلی از قیمت‌گذاری و صدور صورتحساب را می‌توانید در فینووی پیاده‌سازی کنید

در ادامه برخی از مدل‌های محبوب قیمت‌گذاری و صدور صورتحساب که بیشتر مورد توجه کسب‌وکارها و استارتاپ‌های جدید هست را معرفی کرده و ویژگی‌های آن‌ها را بیان می‌کنیم.

صدور صورتحساب بر اساس پلن‌های اشتراک

برای محصولات و خدمات خود پلن‌های اشتراک طراحی کرده و به راحتی آن‌ها را در فینووی ثبت نمایید. از این مرحله به بعد مدیریت کاربران در عضویت پلن‌ها مانند ثبت عضویت، تمدید عضویت، لغو عضویت و همچنین ساخت صورتحساب و مدیریت پرداخت هر یک از کاربران را فینووی برای شما انجام خواهد داد. انواع پلن‌های اشتراک را در ادامه معرفی می‌کنیم:

1- پلن اشتراک با مدل قیمت‌گذاری فلت
2- پلن اشتراک با مدل قیمت‌گذاری چند برنامه‌ای
3- پلن اشتراک با مدل قیمت‌گذاری بر اساس یک واحد خاص (مثال واحد خاص: تعداد کاربر)
4- پلن اشتراک با مدل قیمت‌گذاری فریمیوم

صدور صورتحساب بر اساس مصرف کاربران

فراتر از یک صورتحساب ساده و یا پلن اشتراک ساده برای خدمات و محصولات خود عمل کنید. شما می‌توانید با استفاده از خدمات فینووی، پلن‌های قیمت‌گذاری بر اساس مصرف به صورت فلت و یا پلکانی داشته باشید.

1- پرداخت به ازای مصرف فلت
2- پرداخت به ازای مصرف پلکانی

کاربران شما، بر اساس سیاست کسب‌وکارتان می‌توانند مبلغ صورتحساب را «پیش‌پرداخت» و یا «پس‌پرداخت» انجام دهند. 

صدور صورتحساب ترکیبی

با ترکیب انواع صورتحساب‌ها می‌توانید درآمد خود را به نحو چشم‌گیر افزایش دهید. ترکیب مدل‌های «پرداخت به ازای مصرف»، «پلن‌های اشتراکی با تمدید اتوماتیک» می‌تواند رضایت‌مندی مشتریان شما را چندین برابر ارتقاء دهد. در ادامه به چند ترکیب پرطرفدار اشاره می‌کنیم:

1- پلن اشتراک + پرداخت هزینه به صورت ثابت
2- پلن اشتراک + پرداخت به ازای مصرف
3- پلن اشتراک + پرداخت هزینه مصرف مازاد
4- قیمت‌گذاری چند قسمتی (Multi-Part)

صدور صورتحساب داینامیک

اگر نیاز کسب‌وکار شما با قابلیت‌های فینووی که در بالا توضیح داده شد، مرتفع نمی‌شود، به احتمال فراوان نیازمندی شما خاص است. ما در فینووی برای نیازهای خاص کسب‌وکارها هم برنامه داریم. برخی از قابلیت‌های ویژه فینووی که صدور صورتحساب را به صورت داینامیک محقق می‌کنند در ادامه معرفی شده‌اند:

1- قیمت‌گذاری مبتنی بر فرمول
2- قیمت‌گذاری بر اساس بازه زمانی
3- قیمت‌گذاری مبتنی بر تقاضا (تقاضای بیشتر، قیمت بالاتر یا پایین‌تر)
4- صدور صورتحساب مبتنی بر رویداد (Event-based)

صدور صورتحساب دوره‌ای اتوماتیک

تبدیل کلیه فرایندهای مالی به روندهای اتوماتیک و هوشمند، از مهم‌ترین نیازهای کسب‌وکارهای مدرن و استارتاپ‌ها می‌باشد. استارتاپ‌هایی که یکی از کلیدی‌ترین مؤلفه‌های آن‌ها، مقیاس‌پذیری و توسعه‌پذیری در کوتاه مدت است.

بر اساس نیازمندی کسب‌وکار خود، برای هر یک از مشتریان‌تان، بازه زمانی صدور صورتحساب را تعیین کنید. برای مثال می‌توانید برای گروهی از مشتریان خود بازه یک ماهه را برای صدور صورتحساب تعیین کرده و روز صدور صورتحساب را در ابتدای هر ماه شمسی/میلادی/قمری قرار دهید. و یا برای گروه دیگری از مشتریان روز پانزدهم هر ماه را برای صدور صورتحساب تعیین کنید.

فینووی قابلیت‌های بیشماری را در این رابطه ارائه کرده و کسب‌وکارها می‌توانند، با انجام تنظیمات مورد نظر خود، بهترین و کامل‌ترین عملکرد را در سیستم مالی خود طراحی و پیاده‌سازی نمایند. به عنوان مثال یکی از قابلیت‌هایی که می‌تواند همزمان با صدور صورتحساب دوره‌ای مورد استفاده قرار گیرد، پرداخت اتوماتیک صورتحساب‌های صادر شده با موجودی کیف پول است که بر اساس نیاز شما می‌تواند فعال یا غیرفعال باشد.

صدور صورتحساب یکبار پرداخت

ساده‌ترین مدل صدور صورتحساب که اغلب در سایت‌های فروشگاهی مانند دیجیکالا  مشاهده می‌کنید، صورتحساب یکبار پرداخت نام دارد.

در این سیستم هر کالا یا خدمت، قیمت مشخصی دارد و مشتری بر اساس تعداد خرید خود، صورتحساب را دریافت کرده و مبلغ آن را پرداخت می‌کند. این نوع از صورتحساب‌ها در بازه‌های زمانی مشخص تکرار نمی‌شوند و پس از پرداخت آن‌ها توسط مشتری، رابطه مالی میان کسب‌وکار و مشتری پایان می‌یابد.

فینووی، این نوع صورتحساب را نیز پشتیبانی کرده و کسب‌وکارهایی مانند فروشگاه‌های آنلاین کالا، سایت‌های دانلود و یا مراکز آموزشی، بیمارستان‌ها و کسب‌وکارهای مشابه می‌توانند از این سرویس بهره‌برداری نمایند.