کیف پول ابری فینووی

یکی از سرویس‌های جذاب فینووی، ارائه سرویس ابری کیف پول به کسب‌وکارها می‌باشد. همه کسب‌وکارها اعم از استارتاپ‌ها، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و یا کسب‌وکارهای بزرگ می‌توانند از سرویس ابری کیف پول فینووی استفاده کنند.

هر کسب‌وکار دیجیتالی اعم از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های موبایل، برای مدیریت روابط مالی با کاربران خود، نیاز به داشتن یک کیف پول داخلی دارد. کاربران می‌توانند از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین ابتدا کیف پول خود در سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها را شارژ کرده و سپس با استفاده از اعتبار کیف پول خود اقدام به استفاده از خدمات ارائه شده نمایند.

فینووی با شناخت کامل از نیاز کسب‌وکارهای دیجیتال، اقدام به ارائه سرویس‌های ابری در حوزه مالی و پرداخت نموده و در مسیر رشد و پیشرفت با خدمات خود در کنار آن‌ها خواهد بود.

پشتیبانی از مالتی-کارنسی

با بهره‌گیری از سرویس ابری کیف پول فینووی، شما می‌توانید چندین ارز مختلف را به دلخواه، در سایت یا اپلیکیشن خود داشته باشید و به کاربران این اجازه را بدهید که با ارزهای مختلف، اقدام به خرید کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید در سایت خود برای کاربران، امکان استفاده از ریال، دلار، یورو و حتی بیتکوین را فراهم کنید.

کیف پول دیجیتال برای سایت یا اپلیکیشن خود بسازید

اما به سرعت و به سادگی، با فینووی

طراحی و ساخت کیف پول دیجیتال، مانند سایر فرایندهای مالی همواره برای کسب‌وکارها سخت و دشوار بوده است. فینووی با تجمیع پیچیده‌ترین ابزارها و فرایندهای مالی مانند کیف پول، قیمت‌گذاری و صدور صورتحساب در قالب یک سرویس ابری، می‌تواند مسیر رشد و بلوغ کسب‌وکارها را سریعتر و ساده‌تر کند. شما می‌تواند به جای صرف هزینه و زمان زیاد برای توسعه ابزارها و فرایندهای مالی در سایت یا اپلیکیشن خود، از APIهای ارائه شده در فینووی برای ساخت کیف پول و یا صدور صورتحساب استفاده نمایید.

پرداخت اتوماتیک و صورتحساب‌های مکرر

تعداد زیادی از کسب‌وکارهای مدرن، از روش‌های متفاوت‌تر و خلاقانه‌تری برای قیمت‌گذاری محصولات و تبادلات مالی با مشتری استفاده می‌کنند. برای مثال کسب‌وکاری را در نظر بگیرید که سرویس ارسال ایمیل یا پیامک به مشتریان خود ارائه می‌دهد. یا کسب‌وکاری که خدمات هاستینگ و یا سرویس‌های ابری ارائه می‌کند. همینطور می‌توانید سرویس‌دهنده‌های پوش نوتیفیکیشن، سرویس چت آنلاین و پشتیبانی برای سایت‌ها، سرویس‌های آنلاین CRM و بسیاری از سرویس‌های مشابه دیگر را در نظر بگیرید.

وقتی یک کسب‌وکار از خدمات فوق در درون فرایندهای سایت یا اپلیکیشن خود استفاده می‌کند، به نوعی حیات و عملکرد تجارتش را به سرویس مذکور گره زده است. اگر اختلالی در این سرویس‌ها پیش آید، کسب‌وکارهای استفاده کننده هم دچار اختلال خواهند شد. یکی از رایج‌ترین اختلالات، پایان ناخواسته اعتبار و قطع شدن سرویس است.

با توجه به تعدد سرویس‌هایی که معمولاً توسط یک استارتاپ یا کسب‌وکارهای حوزه دیجیتال استفاده می‌شود، می‌توان انتظار داشت که تمدید اشتراک و یا شارژ کیف پول توسط مسئول مربوطه فراموش شده و به همین سادگی شرایط قطع شدن هر یک از سرویس‌های مورد استفاده فراهم شود.

استفاده از «صورتحساب‌های تکرار شونده» و «پرداخت اتوماتیک» راهکاری است که اغلب کسب‌وکارهای مدرن و امروزی پیش روی مشتریان خود قرار می‌دهند تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شده و خسارتی به کسب‌وکارها وارد نشود.

 

بر اساس نیازی که کسب‌وکار شما دارد، می‌توانید یک بازه‌ی مشخص برای صدور صورتحساب تعیین کنید. برای مثال ابتدای هر ماه یا یک روز مشخص در هر ماه، ابتدای هر هفته، هر روز، و یا هر بازه زمانی دیگر. فینووی بر اساس این تنظیمات، برای مشتریان شما صورتحساب آن‌ها را محاسبه و صادر کرده، از طریق ارسال نوتیفیکیشن هم، صدور صورتحساب و لزوم پرداخت آن را اطلاع‌رسانی خواهد کرد. به این قابلیت «صدور صورتحساب‌های تکرار شونده» می‌گوییم. 

شما می‌توانید فینووی را به گونه‌ای تنظیم کنید که صورتحساب‌ها را 3-4 روز زودتر صادر کند تا مشتری برای پرداخت آن‌ها فرصت کافی داشته باشد. 

علاوه بر تنظیمات فوق، این امکان وجود دارد تا سیستم به محض صدور صورتحساب، مبلغ آن را از کیف پول مشتری شما کسر کرده و فاکتور فروش را برای وی صادر نماید. به این قابلیت «پرداخت اتوماتیک» می‌گوییم.

با فعال کردن قابلیت «پرداخت اتوماتیک»، نیازهای جدیدی برای کسب‌وکار شما پیش خواهد آمد. برای مثال صورتحساب یکی از مشتریان در پایان ماه، 300 هزار تومان شده است، ولی کیف پول وی، فقط 200 هزار تومان موجودی دارد. فینووی در چنین شرایطی 200 هزار تومان از کیف پول کاربر برمی‌دارد، اما وضعیت صورتحساب مربوطه را همچنان «پرداخت نشده» در نظر گرفته و مشتری را در سیستم مالی، 100 هزار تومان بدهکار می‌کند. به محض واریز مبالغ جدید، ابتدا بدهی مشتری تسویه خواهد شد و در نهایت صورتحساب مربوطه بسته شده و فاکتور صادر می‌شود.

تسهیم (Revenue sharing)

اگر کسب‌وکار پلتفرمی دارید، و یا از مدل‌هایی مانند فرانچایز، اَفیلیت مارکتینگ (affiliate marketing)، ریسلری و موارد مشابه دیگر در بیزنس خود استفاده می‌کنید، قطعاً با مشکلات اجرای فرایند تقسیم درآمد (revenue sharing) مواجه شده‌اید.

بسیاری از کسب‌وکارهایی که از مدل‌های فوق استفاده می‌کنند، هر درآمد را باید با نسبت‌های از قبل معین شده، میان ذینفعان تقسیم کنند. فرایند تسهیم بعضاً فرایند پیچیده‌ای محسوب می‌شود و چالش تعداد زیادی از کسب‌وکارهای مدرن و امروزی‌ست. 

بدیهی است اگر به توسعه سریع و Scale-up فکر میکنید، باید به اتوماسیون کردن همه‌ی فرایندهای سیستم فکر کنید. ما در فینووی قابلیت‌هایی را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید، فرایند تسهیم را به سادگی و در لحظه انجام دهید. شما می‌توانید از طریق تنظیمات فینووی، مدل‌های درآمدی خود را تعریف کرده و سپس سهم هر یک از ذینفعان را به صورت درصد ثابت/پلکانی و یا مبلغ ثابت/پلکانی مشخص نمایید.

فینووی بر اساس تنظیمات صورت گرفته، هر درآمد را میان ذینفعان معرفی شده تقسیم کرده و به کیف پول آن‌ها واریز می‌کند. شما می‌توانید گزارش‌ها و آمار مربوط به تسهیم را در هر لحظه از فینووی دریافت کنید. 

پیچیده‌ترین عملیات‌ها و تبادلات مالی میان مشتری و کسب‌وکار، با قابلیت‌های فینووی ساده خواهند شد.

ریفاند (Refund, Cash back)

در اغلب کسب‌وکارهای امروزی، «بازگشت وجه بدون سئوال» را با هدف جلب رضایت‌مندی مشتری در زمره مزایای بیزنس خود درج می‌کنند. بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها به ارزش مشتری و حفظ رابطه مثبت و طولانی مدت با او، پی برده‌اند. لذا همگی در تلاش برای ایجاد رضایت‌مندی و روابط مثبت با مشتریان خود هستند. اما بجز این موضوع، هر کسب‌وکاری نیاز به پشتیبانی از «بازگشت وجه» یا همان ریفاند دارد. در ادامه به برخی از موارد کاربردی این قابلیت خواهیم پرداخت:

1- مشتری از خرید خود رضایت نداشته و تصمیم به مرجوع کردن کالا یا لغو خدمات بگیرد
2- مشتری پس از مدتی که خدمات ارائه شده را استفاده کرده است، به دلیل نارضایتی، تصمیم به لغو آن دارد. بنابراین بخشی از مبلغ پرداخت شده باید به وی بازگردانده شود. در این سناریو، فینووی 2 روش در اختیار شما قرار داده است. در روش اول، مسئول مربوطه مبلغی که باید به مشتری عودت داده شود را تعیین می‌کند. در روش دوم سیستم به صورت اتوماتیک و بر اساس مدت زمان یا حجم مصرف، مبلغ قابل برگشت به مشتری را تعیین می‌کند.

شما می‌توانید بر اساس سیاست‌های کسب‌وکار خود، قابلیت ریفاند را به صورت اتوماتیک و یا غیر اتوماتیک در اختیار داشته باشید.

مالتی کارنسی - مالتی تایم‌زون

اگر کسب‌وکار شما، در چندین بازار بین‌المللی فعال است، و یا تصمیم دارید که کسب‌وکار خود را در چندین کشور فعال کنید، این سرویس می‌تواند بهترین گزینه برای بلند پروازی‌های جذاب شما باشد.

بدون هزینه، بدون اتلاف وقت و با ساده‌ترین شرایط، پشتیبانی از ارزهای مورد نظرتان را به سیستم مالی خود اضافه کنید. فینووی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به هر کاربر چندین «کیف پول» اختصاص دهید و این کیف پول‌ها می‌توانند از ارزهای مورد نظر شما پشتیبانی کنند.

علاوه بر ارزهای متنوع، فینووی از موقعیت‌های زمانی مختلف در دنیا هم پشتیبانی می‌کند. بنابراین به سادگی می‌توانید علاوه بر هماهنگ کردن شرایط ارزی سایت یا اپلیکیشن خود با کشورهای مورد نظر، برنامه زمانی آن‌ها را نیز در سیستم مالی خود پشتیبانی نمایید.

جایگاه کیف پول دیجیتال در آینده صنعت فینتک

تا سال 2024 چهار میلیارد نفر از کیف پول دیجیتال در مبالادلات مالی روزمره خود استفاده خواهد کرد و پیش‌بینی شده حجم بازار جهانی کیف پول موبایلی به 3.6 میلیارد دلار برسد.

کیف پول دیجیتال فینووی، یک سرویس ابری مقیاس‌پذیر بوده و مبتنی بر استانداردهای صنعت فینتک توسعه یافته است. فینووی به عنوان یک محصول B2B می‌تواند در خدمت کسب‌وکارها و سازمان‌هایی باید در مسیر تحول دیجیتال گام برمی‌دارند.

بانک‌ها، دولت، فعالان صنعت آموزش و بیمه، شرکت‌های هواپیمایی، خرده‌فروشان و طیف‌وسیعی از کسب‌وکارهای دیگر می‌توانند به عنوان شریک تجاری و یا مشتری با فینووی همکاری داشته باشند.

فینووی با همکاری شرکای تجاری خود اعم از پرداخت‌یارها، PSPها، تولیدکنندگان نرم‌افزارهای حسابداری، انبارداری، هوش تجاری، مالی و شرکت‌های فعال در حوزه فینتک در تلاش برای تبدیل شدن به یک پلتفرم مالی همه جانبه خواهد بود.

قابلیت‌های کیف پول دیجیتال فینووی

بعد از آنکه انتظارات خود از یک کیف پول دیجیتال را مشخص کردید و قصد استفاده از سرویس ابری کیف پول دیجیتال فینووی را داشتید، می‌توانید از این قابلیت‌ها را بهره‌برداری کنید:

  • بر اساس سیاست‌های شما، کاربران می‌توانند صورتحساب‌ها را به صورت پیش‌پرداخت، اعتباری و یا پس‌پرداخت تسویه کنند.
  • شما می‌توانید چندین ارز را در تبادلات مالی خود با کاربران پشتیبانی کنید.

در قیمت زیر برخی از قابلیت‌های مهم کیف پول فینووی به اختصار معرفی شده است.

برخی از قابلیت‌های کیف پول دیجیتال فینووی

امنیت در احراز هویت

وفاداری و پاداش

پرداخت‌های مستقیم

مدیریت هزینه‌ها

مدیریت حساب‌ها

ابزارهای مالی

احراز هویت دیجیتال

مالتی کارنسی

پشتیبانی از کریپتو

پرداخت سریع

پرداخت با بارکد

پیشنهادات مالی

معماری کیف پول فینووی