معرفی و تاریخچه

شرکت عصر دانش در اوایل دهه 80 با هدف تولید محصولات نوآورانه و حمایت از توسعه نرم‌افزارهای زیرساختی و تحول دیجیتال فعالیت خود را آغاز نمود. مأموریت شرکت از همان ابتدا شناسایی فناوری‌های پیشرو در بازار و ایفای نقش مؤثر در طراحی و اجرای پروژه‌های نوآورانه منطبق بر آن فناوری‌ها بود. بر اساس این مأموریت، حوزه‌های مختلف بازار ICT همواره مورد توجه و بررسی قرار می‌گرفتند.

از زمان پیدایش مفهوم وب 2 و نرم‌افزارهای تعاملی، تا هم‌اکنون که عصر هوش مصنوعی و بلاکچین مسیر تکامل و بلوغ خود را طی می‌کنند، ما سعی کرده‌ایم تا نقش مؤثری در اکوسیستم ICT کشور ایفا کنیم. در تاریخچه فعالیت‌های شرکت عصر دانش همکاری با سازمان‌ها و نهادهای داخلی و خارجی وجود دارد و از مهم‌ترین محصولاتی که توسط این شرکت ارائه شده است می‌توان به شبکه اجتماعی exijen.com، شبکه تخصصی ورزشکاران Socialsport.ir، شبکه تخصصی فعالان محیط زیستGreensocial.ir، طراحی مفهومی پارک فناوری مجازی با همکاری یونسکو، CRM تخصصی صنعت نشر، پلتفرم ابری هابینو، سرویس ابری احراز هویت آیدی‌زون، استورج ابری ایزباکس اشاره کرد.

در حال حاضر بر اساس نتایج مطالعات و بررسی‌ها، تولید محصولات با موضوعات زیر در اولویت برنامه‌های ما در شرکت عصر دانش قرار دارد و در همین راستا از استارتاپ‌ها، تیم‌ها و متخصصانی که در حوزه‌های مذکور تجربه قابل قبولی دارند دعوت به همکاری می‌کنیم.

با توجه به اینکه در سال‌های آینده اقتصاد API یکی از فراگیرترین و جذاب‌ترین شاخه‌های بازار ICT خواهد بود، یکی از موضوعات مورد توجه در شرکت عصر دانش که تمرکز ویژه‌ای بر روی آن بوده، تولید محصولات مبتنی بر مفهوم API First است. در همین راستا هابینــو، فینووی، آیدی‌زون و ایزباکس اولین محصولاتی هستند که برنامه‌ریزی و تلاش برای طراحی و راه‌اندازی آن‌ها انجام شده است. یکی از تجربه‌های موفق مدیرعامل شرکت عصر دانش، راه‌اندازی نخستین مارکت API در ایران با نام apiEco بود که در نمایشگاه اینوتکس، در تاریخ 15 تیر سال 1397 از آن رونمایی شد (لینک خبر).

صادق عبادالهی به عنوان بنیانگذار و راهبر ارشد استارتاپ اَپی‌اِکو از سال 1396 تا مرداد 1400 در آن حضور داشت. وی با حضور در کنفرانس تحول دیجیتالی که در زمستان 1397 برگزار شد، ضمن برشمردن نقش API و فناوری‌های نوین در فرایندهای تحول دیجیتال، قابلیت‌ها و امکاناتی که apiEco برای سازمان‌ها فراهم می‌آورد را تشریح کرد. اَپی‌اِکو در سال 98 نیز حضور فعالی در رویدادهای مرتبط مانند اینوتکس، الکامپ، فیناپ و چند رویداد دیگر داشت.

عصر دانش در تلاش است تا محصولات بسیار جذاب با فناوری‌های سطح بالا را، یکی پس از دیگری تولید کرده و به بهره‌برداری برساند. این محصولات در قالب استارتاپ‌هایی متشکل از افراد خلاق، توانمند و کارآفرین در کنار سرمایه‌گذاری و راهبری شرکت عصر دانش شکل گرفته و در صورت موفقیت در مسیر رشد خود به عنوان یک شرکت مستقل وارد بازار خواهند شد. از جمله استارتاپ‌هایی که هم‌اکنون در حال تلاش و فعالیت بر روی محصولات خود هستند می‌توان به سرویس ابری تیکتینگ و پشتیبانی tickOtalk، پلتفرم ابری ساخت پایپلاین به صورت هوشمند و اتوماتیک برای برنامه‌نویسان، سرویس آنلاین مدیریت منابع‌انسانی، پلتفرم مدیریت دیوایس‌های هوشمند مبتنی بر IoT اشاره کرد. فینووی نیز به عنوان نخستین سرویس ابری صدور صورتحساب در ایران به بهره‌برداری رسیده است. سایر محصولات شرکت عصر دانش نیز به زودی به مرحله بهره‌برداری رسیده و وارد بازار خواهند شد.

یکی از پروژه‌های بسیار جذاب شرکت، API Summit است که با هدف برگزاری رویدادهای آموزشی در حوزه اقتصاد API کار خود را آغاز نموده و در این راه از طرح‌ها و ایده‌های برتر حمایت می‌کند.

برندها و محصولات

سایر تصاویر مرتبط

ویدئوهای ما در یوتیوب

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

ویدئوهای ما در آپارات