مناسب برای همه صنایع و کسب‌وکارها

فینووی با معماری منعطف و ابزارهای ساده به همه استارتاپ‌ها و سایر کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای کمک می‌کند تا چالش‌های مربوط به «صدور صورتحساب» را به سادگی پشت‌سر بگذارند. فینووی از همه مدل‌های کسب‌وکار پشتیبانی کرده و در صنایع مختلف با صورتحساب‌های متنوع کاربرد دارد. در ادامه به معرفی برخی از صنایعی که می‌توانند به سادگی از قابلیت‌ها و امکانات فینووی در فرایندهای مالی خود بهره‌برداری کنند، می‌پردازیم. 

صنایع ارتباطات

اگر کسب‌وکار شما در حوزه ارتباطات فعال است و یا استارتاپی در این حوزه دارید، با چالش سیستم‌های محاسبه و صدور صورتحساب مواجه بوده‌اید. سیستم‌هایی که توانایی یکپارچه‌سازی «داده‌های مربوط به مصرف کاربر» با «مدل‌های جدید قیمت‌گذاری» را ندارند.
یکی دیگر از چالش‌های بزرگ در صنعت ارتباطات، تمرکز و تلاش برای حفظ درآمد از خدمات سنتی در کنار تطبیق مداوم با قوانین و تغییرات مالیاتی، رگولاتوری و حاکمیتی است. بنابراین همواره بخش قابل توجهی از منابع را صرف اصلاح فرایندهای اصلی تجارت خود می‌کنند.
فینووی استارتاپ‌ها و شرکت‌های ارتباطی را قادر می‌سازد تا 100% نیازهای خود در زمینه فرایندهای مالی و صدور صورتحساب را با یک راه‌حل مبتنی بر ابر پشتیبانی کنند. فینووی از نقطه صفر که آغاز فرایند سفارش است تا مرحله آخر که پرداخت پول توسط مشتری است را طی یک فرایند واحد و یکپارچه پشتیبانی می‌کند.

 • با استفاده از یک راه‌حل مبتنی بر ابر و «پرداخت به ازای مصرف» در مقابل استفاده از نرم‌افزارهای قدیمی و On-Premises تا حد قابل ملاحظه‌ای Capex و Opex را کاهش داده و بهره‌وری را ارتقاء دهید.
 • با بهره‌گیری صحیح از عملکردهای اصلی یک کسب‌وکار مانند صدور صورتحساب و شناسایی درآمدها در قالب یک راه‌حل یکپارچه ابری، درآمدها را افزایش داده وبهره‌وری عملیاتی را به خوبی هدایت کنید.
 • به پشتوانه یک سیستم تنظیم‌محور برای محصولات، سرویس‌های جدید خود را سریعتر لانچ کنید، پروموشن‌های خود را سریعتر اجرا کنید و قیمت‌گذاری‌های خلاقانه و متناسب با کسب‌وکار خود داشته باشید.

اپلیکیشن‌های ابری و زیرساخت

یک تجارت ابری برای رشد و موفقیت به مواردی بیش از صدور یک صورتحساب ساده نیاز دارد. برای تطبیق و رهبری مارکت به یک سیستم بسیار چابک، منعطف و تنظیم شونده برای محاسبه و صدور صورتحساب نیاز دارید.
فینووی به عنوان یک سرویس ابری صدور صورتحساب، انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و پرفورمنس بالا را برای کسب‌وکار شما فراهم می‌کند. این قابلیت‌ها در هر سیستم صدور صورتحساب ابری، بی‌نظیر است.
قبل از ورود به بازار رقابت، ما به شما این قدرت را می‌دهیم تا به سادگی هر نوع از مدل‌های درآمدزایی را برای سرویس خود طراحی و پیاده‌سازی کنید، از یک اکوسیستم بزرگ و در حال تکامل پشتیبانی کرده، حرکتی سریع و چابک در بازار داشته باشید و فرصت‌ها را به سادگی شکار کنید.

 • از مدل «پرداخت به ازای مصرف» بهره‌برداری کنید و به مشتریان خود اجازه دهید تا از سرویس شما لذت ببرند. آن‌ها به ازای همان میزانی که از سرویس شما مصرف کرده‌اند، پرداخت خواهند داشت و این انعطاف‌پذیری کمک بسیار بزرگی به رشد کسب‌وکار شما خواهد کرد.
 • صدور صورتحساب، وصول و ساخت فاکتور نهایی را اتوماتیک کنید و با شناسایی درآمدهای rule-based مدیریت درآمدها را ساده کنید. این مهم با توجه به پیچیدگی‌های قیمت‌گذاری و پکیج‌بندی یک نیاز محوری محسوب می‌شود.
 • وضعیت کسب‌وکار خود را به وسیله ابزارهای داخلی BI کنترل کرده و رفتار مشتریان (مصرف، MRR، ARR، CLV، churn) خود را آنالیز کنید. با استفاده از دیتای فینووی و ابزارهای مذکور برای آینده برنامه‌ریزی کنید.

سرویس‌های مالی

صنعت مالی سنتی علی‌رغم اینکه باید به سیستم‌های قدیمی متکی باشد اما همگام با نوآوری و تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است. در این بین استارتاپ‌های فینتکی در حال ایجاد انقلاب در صنعت مالی هستند. آن‌ها با ارائه راه‌حل‌هایی که مبتنی بر ارائه خدمات بهتر، راحتی بیشتر و قیمت پایین‌تر می‌باشند بازار را هدف گرفته‌اند.
مؤسسات مالی برای حفظ بازار و حذف نشدن از عرصه رقابت، در پی روش‌هایی هستند که با استفاده از تجزیه و تحلیل و ارائه سرویس‌های بیشتر در قالب بانکداری دیجیتال به مشتریان خود خدمات مؤثرتری ارائه کنند. در نتیجه رقابت در صنعت مالی به مرور زمان سخت‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد.
فینووی در این مارکت با ارائه یک راه‌حل امن و مبتنی بر ابر، قادر به انطباق با هر مدل تجاری و همچنین تبعیت از استانداردهای جهانی، منطقه‌ای و محلی است.

 • با استفاده از داده‌های به دست آمده از طریق فینووی و بهره‌گیری از ابزارهای تجزیه و تحلیل، بر روی هر عنصری بررسی کاملی انجام دهید تا بینش مناسب را از رفتار مشتری و مارکت به دست آورید.
 • مدیریت درآمدها را با استفاده از روش‌های شناسایی درآمد مبتنی بر قانون ساده کنید.
 • تلاش کنید تا فینووی را با سایر برنامه‌ها و ابزارهای مرتبط در کسب‌وکار خود یکپارچه کنید.

فرانچایز

به عنوان صاحب امتیاز یک کسب‌وکار بزرگ مبتنی بر فرانچایز، اولین دغدغه شما کمک به زیرمجموعه‌ها برای ارائه تجربه‌ای استثنایی به مشتریان است. این بدان معنی است که شما به سیستمی در هر یک از زیرمجموعه‌ها نیاز دارید که به وسیله ابزارهایی بتواند موارد مهم و تأثیرگذار در رضایت مشتریان و منافع کسب‌وکار را پایش و مدیریت کند.
این سیستم باید ضمن پشتیبانی کامل از زیرمجموعه‌ها، به سادگی تغییرات در قیمت‌ها و مدل‌های فروش را اعمال کند و هزینه‌هایی مانند اجاره، تجهیزات، نظافت، تبلیغات یا هر نیازمندی خاص دیگری که در زیرمجموعه‌ها به صورت متفاوت از هم وجود دارند را در نظر بگیرد.
فینووی با قابلیت‌های خود می‌تواند فرایند پیچیده مدیریت فرانچایز و تبادلات مالی میان صاحب امتیاز و زیرمجموعه‌ها را به سادگی و به صورت اتوماتیک بر عهده بگیرد.

 • پشتیبانی از فرایندهای پیچیده مدیریت یک کسب‌وکار مبتنی بر فرانچایز
 • استانداردسازی کلیه فرایندهای پیچیده مالی در قالب یک پلتفرم واحد با قابلیت ارائه صورتحساب‌های تلفیقی و اتوماتیک کردن صدور صورتحساب، فرایند وصول و ساخت فاکتور
 • ساده‌سازی فرایند اضافه کردن زیرمجموعه‌های جدید که بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مجموعه اصلی و سیستم‌های ملی آن یکپارچه شوند
 • از پیچیدگی هزینه‌ها، کسب درآمد داشته باشید. تخفیف‌های حجمی برای زیرمجموعه‌هایی که در چندین مکان فعال هستند در نظر بگیرید. تخصیص اعتبار برای ارائه پروموشن در کمپین‌های تبلیغاتی منطقه‌ای هم با استفاده از فینووی بسیار ساده‌تر خواهد بود. همچنین مدیریت کسب‌وکارها با چندین برند در چندین مکان یا کشور با قوانین مالیاتی متفاوت، با بهره‌گیری از فینووی بسیار ساده‌تر خواهد بود.

اینترنت اشیاء (IoT)

اینترنت اشیاء همواره با روش‌های باورنکردنی در حال ایجاد تغییرات در دنیای اطراف ما است. استارتاپ‌ها و شرکت‌ها هر روز اشیاء و دستگاه‌های جدیدی را به اینترنت و داده‌ها مجهز می‌کنند که باعث می‌شود ارزش‌های جدیدی برای مشتریان خلق شود.
اپلیکیشن‌های مرتبط با اینترنت اشیاء بسیار مقیاس‌پذیر و متنوع هستند، بنابراین سیستم‌های مالی و صدور صورتحساب هم باید به همین میزان منعطف و مقیاس‌پذیری باشند. با استفاده از فینووی استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه IoT یک راه‌حل چابک برای جمع‌آوری دیتا از دستگاه‌های متصل و تبدیل مصرف مشتریان به جریان‌های درآمدزا در اختیار خواهند داشت.
برای مثال، فینووی به سادگی از یک سرویس اشتراک دوچرخه که به ابزارها و نرم‌افزارهای مبتنی بر IoT مجهز شده باشد پشتیبانی می‌کند و میتواند میزان استفاده هر مشتری از دوچرخه‌ها را با معیارهای متنوع به جریان‌های درآمدزا متصل کند. معیارهایی مانند، مجموع مدت استفاده، مکان استفاده، بازه زمانی مورد استفاده در طول روز و معیارهای متنوع دیگر.

 • بدون توجه به منبع، داده‌های خام را در حجم بالا جمع آوری کرده و به جریان‌های درآمدزا متصل کنید
 • داده‌های جمع‌آوری شده را به مدل‌های نوآورانه و منعطف «پرداخت به ازای مصرف» تبدیل کنید
 • فینووی بدون نیاز به کدنویسی، سفارشی‌سازی و یا هزینه‌های سنگین استفاده از اشخاص ثالث، می‌تواند با استفاده از قابلیت‌های اتوماتیک و داخلی خود، هر نوع داده مربوط به صورتحساب و فرایندهای مالی در هر میزان حجمی را پشتیبانی کند.

مدیا و سرگرمی

تا کنون صنعت رسانه، بازی و سرگرمی به طور معمول محدود به مدل‌های درآمدی ساده نظیر «یکبار پرداخت» و یا «عضویت» بوده است. در حالی که هنوز هم غالباً به همین نحو است، اما فضا در حال تغییر و گسترش به سمت مدل‌های جدید قیمت‌گذاری است و مشتریان را مدت بسیار بیشتری در معرض محتواهای متنوع و سرگرم‌کننده نگه می‌دارد.
در حال حاضر استارتاپ‌ها و شرکت‌های حوزه گیم باید برای پشتیبانی از حجم انبوه ترنزکشن‌ها و سناریوهای پیچیده قیمت‌گذاری شامل «بر اساس مصرف»، «باندل» و «عضویت» در همه نوع از پلتفرم‌های استریمینگ، از فیلم و موسیقی تا محتوای آموزشی خود را آماده کنند.
فینووی می‌تواند بهترین و کامل‌ترین سیستم صدور صورتحساب با قابلیت‌های بی‌پایان برای محصولات رسانه‌ای و پلتفرم‌های سرگرمی را در اختیار شما قرار دهد.

 • صدور صورتحساب به صورت دستی و سنتی را به یک فرایند خودکار و متناسب با نیاز مشتری تبدیل کنید.
 • ساختن پکیج محصولات، صدور فاکتور و وصول دقیقاً به همان صورتی که مد نظر شما هست.
 • مدل‌های کسب درآمد از طریق اشتراک را با یک ابزار کاملاً Nativeدر کنار سیستم خود تقویت کنید. با استفاده از فینووی به عنوان یک ابزار Native می‌توانید داده‌ها را از هر منبعی دریافت کرده و به صورت نوآورانه‌ای آنالیز و بر اساس میزان مصرف هر مشتری و انتخاب وی قیمت‌گذاری کنید.

نرم‌افزارهای ابری (SaaS)

در صنعت نرم‌افزار و همچنین نرم‌افزارهای ابری، مدل‌های قیمت‌گذاری دقیقاً مانند فناوری‌های جدید به سرعت در حال تکامل و پیشرفت است. استارتاپ‌ها و شرکت‌ها در حال پیاده‌سازی و استفاده ترکیبی از مدل‌های «یکبار پرداخت»، «پلکانی»، «پلن‌های اشتراک» و … هستند و پیشنهادهای بسیار منعطف و هوشمندی به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

 • در حالی که تمام پروسه‌های صدور صورتحساب، ساخت فاکتور و مدیریت فرایندهای مربوط به درآمد را به صورت اتوماتیک کرده‌اید، می‌توانید هر ترکیبی از صورتحساب مانند «یکبار پرداخت»، «پلن‌های اشتراکی»، «پلکانی» و یا «پرداخت به ازای مصرف» را ارائه کنید.
 • با ارائه سریع پیشنهادات و مدل‌های جدید قیمت‌گذاری، در لحظه به اتفاقات و ترندهای مارکت واکنش نشان دهید.
 • بدون نیاز به شرکت‌ها و متخصصان حرفه‌ای و گران‌قیمت IT، پلتفرم خود را پیکربندی و سفارشی‌سازی کنید تا نیازمندی‌های خاص شما را تأمین کند.
 • روزانه میلیاردها ترنزکشن را با سیستمی پردازش کنید که ثابت شده برای پاسخگویی به نیازهای رو به رشد شما، مقیاس‌پذیر و منعطف است.

سرویس‌های حمل و نقل

در صنایع حمل و نقل، مسافرت و لجستیک، کسب‌وکارها باید عملیات را با سیستم‌های منعطف و پیشرفته، ساده کنند. فرودگاه‌ها مجبورند برای بسیاری از فعالیت‌ها از جمله پروازها، پارکینگ، خرده‌فروشی و … جریان‌های درآمدزا ایجاد کرده و آن‌ها را مدیریت کنند.
شرکت‌های لجستیکی برای حساب‌وکتاب دقیق خدمات باید دیتابیس‌های موجودی کالا و حمل‌ونقل، همچنین داده‌های مؤثری مانند مسافت طی شده، وزن یا سرعت تحویل را مدیریت کنند.

 • برای تلفیق صدور صورتحساب و چرخه ساخت فاکتور خودکار، صرفه‌جویی در هزینه با استفاده از منابع کمتر، کلیه عملیات مربوطه را روی یک پلتفرم واحد استاندارد کنید.
 • به راحتی و با سرعت از مدل‌های قیمت‌گذاری ساده مانند «یکبار پرداخت» و یا «پلن‌های اشتراکی» به مدل‌هایی با قابلیت اندازه‌گیری خلاقانه مانند «پلکانی» و «پرداخت به ازای مصرف» مهاجرت کنید.
 • فینووی را بر اساس نیازمندی خود تنظیم کنید و با هزینه بسیار پایین و سریع‌ترین زمان ممکن وارد بازار شوید.