راه‌اندازی آسان فینووی

و پیاده‌سازی پیچیده‌ترین فرایندهای مالی در کسب‌وکارها

اگر در hubinno.ir ثبت‌نام کرده و پلن متناسب با نیاز کسب‌وکار خود را از آنجا خریداری کرده‌اید، برای راه‌اندازی فینووی در سایت یا اپلیکیشن خود، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

اما اگر هنوز پلن مورد نظر خود را خریداری نکرده‌اید با کلیک بر روی دکمه زیر یکی از پلن‌های ارائه شده در سایت هابینو را خریداری کنید.

01
دریافت توکن هابینـــو

ابتدا از طریق پنل کاربری خود در سایت هابینــو یک اپلیکیشن ساخته و سپس اقدام به دریافت «توکن» نمایید.
اطلاعات بیشتر

02
ساخت یوزر فینووی

با استفاده از APIهای ارائه شده، یک یا چند یوزر فینووی برای خود بسازید. با استفاده از این یوزرها، امکان استفاده از APIهای کاربردی فینووی برای شما فراهم می‌شود.
اطلاعات بیشتر

03
لاگین و دریافت توکن فینووی

با استفاده از یوزری که در مرحله قبلی ساخته‌اید، به فینووی لاگین کرده و توکن فینووی را دریافت کنید. توجه داشته باشید که کل پروسه ساخت یوزر و دریافت توکن از طریق APIهای فینووی انجام می‌شوند.
اطلاعات بیشتر

04
ساخت تننت

فینووی یک سرویس ابری و مالتی-تننت است. این قابلیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فینووی می‌باشد. اگر مانند دیجیکالا کسب‌وکار پلتفرمی دارید، یا هلدینگی با کسب‌وکارهای متنوع هستید، به ازای هر کسب‌وکارتان و یا هر یک از تأمین‌کنندگان خود می‌توانید یک تننت بسازید.
اطلاعات بیشتر

05
آپلود کاتالوگ برای هر تننت

ما تمام هُنر خود را با طراحی و پیاده‌سازی این قابلیت در فینووی به نمایش گذاشته‌ایم. شما هم باید تمام هُنر خود را با طراحی یک کاتالوگ قدرتمند به نمایش بگذارید. تمام محصولات و خدمات قابل فروش هر تننت در کاتالوگ همان تننت ثبت می‌شوند. برای هر یک از محصولات و یا خدمات ثبت شده، امکان تعریف یک یا چندین برنامه فروش وجود دارد. فینووی از انواع مختلف برنامه فروش پشتیبانی می‌کند. مانند: پرداخت به ازای مصرف، اشتراک در پلن‌هایی با حجم مصرف مشخص، برنامه‌های فروش یکبار پرداخت مانند دیجیکالا و ....
تنظیمات مربوط به تسهیم، ریفاند، تخفیف، نوتیفیکیشن، تعریف ارزهای مختلف و تعریف مناطق زمانی مختلف همگی از طریق کاتالوگ قابل انجام هستند.
اطلاعات بیشتر

06
ساخت اکانت و ولت مشتری و یا تأمین‌کننده

پس از انجام مراحل فوق، سیستم آماده است تا حساب مشتریان را اضافه کنید. مشتریان شما می‌توانند با حساب کاربری خود از محصولات و خدمات همه‌ی تننت‌ها خریداری کنند. فینووی به هر مشتری یک ولت اختصاصی ارائه می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های ولت، پرداخت‌ها و سایر تراکنش‌های هر مشتری را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که برای ساخت اکانت مشتری، نیاز نیست اطلاعات هویتی او را در فینووی ثبت کنید.
اطلاعات بیشتر

07
ایجاد اشتراک در برنامه‌های فروش

حالا وقت فروش است. شما باید به ازای هر خریدی که مشتریان انجام می‌دهند، اشتراک در برنامه فروش مربوطه را ایجاد کنید. برای مثال اگر شما برای محصول A سه برنامه فروش A1, A2, A3 را ایجاد کرده‌اید و مشتری «ج» برنامه A2 را خریداری کرده است، باید در سیستم یک اشتراک برای مشتری «ج» و برنامه فروش A2 ایجاد کنید. فینووی بر اساس تنظیمات هر برنامه فروش و اشتراک‌های ایجاد شده، برای مشتریان شما فاکتور صادر می‌کند. امکان پرداخت فاکتورها از طریق ولت مشتری و یا روش‌های دیگر پرداخت، در فینووی فراهم شده است.
اطلاعات بیشتر

08
ثبت مصرف مشتری

در صورتی‌که برخی از برنامه‌های فروش شما از نوع «پرداخت به ازای مصرف» یا pay per use باشد، باید میزان استفاده مشتری از خدمات را لحظه لحظه به فینووی گزارش کنید. فینووی بر اساس سیاست‌های مشخص شده در آن برنامه فروش، نسبت به مصرف هر یک مشتریان واکنش مرتبط را نشان می‌دهد. برای مثال اگر مشتری بر اساس برنامه فروشی که خریده است، در طول یک ماه باید 20 گیگابایت اینترنت مصرف کند ولی قبل از پایان دوره یک ماهه از حد مصرف خود عبور کند، فینووی بر اساس تنظیمات برنامه فروش به شما نوتیفیکیشن‌های مربوطه را ارسال کرده و این قابلیت را دارد تا برای مصرف اضافه کاربر نیز فاکتور مجزا صادر کند.
همچنین شما می‌توانید کل برنامه فروش خود را بر پایه «پرداخت به ازای مصرف» قرار دهید و تا زمان صفر شده ولت مشتری، به او اجازه دهید تا از خدمات شما استفاده کند. فینووی امکان تنظیم و ارسال نوتیفیکیشن‌ها بر اساس موجودی ولت مشتری را نیز فراهم کرده است.
اطلاعات بیشتر

09
صدور صورتحساب و پرداخت

فینووی بر اساس تنظیمات هر یک از برنامه‌های فروش، برای مشتریان آن برنامه در موعد مقرر صورتحساب صادر می‌کند. صدور فاکتور می‌تواند در لحظه خرید و یا به صورت مکرر و در بازه‌های زمانی مشخص (مثلاً ماهانه) انجام شود. شما می‌توانید برنامه فروش خود را به صورتی تنظیم کنید که در لحظه صدور فاکتور، اگر مشتری در ولت خود اعتبار کافی را داشته باشد، مبلغ فاکتور به صورت اتوماتیک از محل ولت مشتری پرداخت شود.
اطلاعات بیشتر

10
دریافت نوتیفیکیشن‌ها و گزارش‌های تحلیلی

شما می‌توانید با دریافت نوتیفیکیشن‌های عملیاتی و همچنین گزارش‌های تحلیلی فینووی، اطلاعات ارزشمندی از وضعیت کسب‌وکار خود به دست آورده و اقدامات متناسب را در راستای بهبود آن انجام دهید.
اطلاعات بیشتر